facebook

Żwirki

Żwirki dla kotów zbrylające i niezbrylające – sklep internetowy

Gdy w domu pojawia się kot, niezbędne jest nabycie kuwety oraz żwirku. Jeżeli chodzi o żwirki dla kotów, to wybór jest bardzo duży, a moi Klienci nie zawsze wiedzą, który sprawdzi się najlepiej. W moim sklepie możesz wybierać wśród żwirków:

 • bentonitowych – dostępne są żwirki zbrylające. Usuwanie ich z kuwety jest bardzo łatwe, bo pod wpływem moczu formują one grudki. Żwirków bentonitowych nie można wrzucać do WC.
 • drewnianych, które są biodegradowalne i ekologiczne, ponieważ wytwarza się je z włókien drewna. Do ich głównych zalet należy zaliczyć to, że chłoną zapachy, a ich sprzątanie nie jest kłopotliwe – żwirki drewniane można bez obaw wrzucać do WC;
 • silikonowych (silikatowych), czyli wykonanych z uwodnionej krzemionki. Dobrze wchłaniają mocz, a z uwagi na wagę nie ma obawy o ich rozsypanie przez kota. Niektórzy producenci proponują żwirki silikonowe wraz z zapachowymi kuleczkami;
 • diagnostycznych, które sprawdzają się, gdy konieczne jest pobranie moczu od kota. Wyglądem przypominają żwirek silikonowy, ale nie wchłaniają wilgoci, dzięki czemu możliwe jest pobranie moczu z dna kuwety,
 • kukurydzianych, zbrylające i bardzo dobrze pochłaniające zapachy. Żwirki są w naturalne a także z nutą zapachową. Żwirki można usuwać w WC.

Niezależnie od tego, na który żwirek się zdecydujesz, konieczna będzie jego regularna wymiana. Aby ułatwić sobie sprzątanie, zaopatrz się w łopatkę do żwirku.

Żwirki od sprawdzonych producentów

Współpracuję jedynie ze sprawdzonymi producentami żwirków dla kotów. Proponuję żwirki pochodzące z firmy Certech (brand Super Benek), która w latach 90. ubiegłego wieku opracowała innowacyjną technologię produkcji żwirku. W ofercie mam także ekologiczne żwirki firmy Cat’s Best. Są wykonywane z odpadów przemysłu drzewnego, co oznacza, że do ich produkcji nie ścina się drzew.

Podkategorie

 • Żwirki bentonitowe

  Żwirki higieniczne dla kotów Super Benek Standard to wyroby charakteryzujące się regularnymi, grubymi ziarnami o wymiarach 2-5 mm, co zapewnia najlepszą ochronę przeciwko roznoszeniu żwirków. Bardzo skutecznie pochłaniają płyny i przykre zapachy zapewniając dobrą ochronę antybakteryjną. Zbrylają się tworząc regularne, zwarte bryłki. Suche, lekkie, ciepłe- sprawiają wrażenie jakby były podgrzewane, zapewniając zwierzęciu komfort użytkowania. Bardzo chłonne, bezpyłowe granulaty, nieprzywierające do dna kuwety.

  Żwirki higieniczne Benty Sandy charakteryzują się średnią frakcją i białym kolorem żwirku. Precyzyjnie dobrana frakcja oraz zastosowana technologia produkcji zapewniają doskonałą wydajność żwirków. Wyrób bardzo dobrze się zbryla, tworząc foremne, małe i płaskie grudki. Wysoka chłonność umożliwia długą eksploatację produktu

  Żwirki higieniczne Bazyl white produkowane są z surowców o najwyższej czystości. Cechą charakterystyczną wyrobów jest biały kolor granulek. Starannie dobrana formuła oraz zaawansowana technologia są gwarancją najlepszej jakości produktów. Zużyty żwirek zbryla się tworząc kształtne bryłki, a także zmienia barwę dając się łatwo oddzielić od świeżego.

 • Żwirki kukurydziane

  Super Benek CORNCAT to seria żwirków nowej generacji wyprodukowanych z naturalnego surowca roślinnego, bez dodatków chemicznych. Produkt został stworzony w odpowiedzi na potrzeby konsumentów, poszukujących podłoży o jeszcze lepszych właściwościach. Podłoża serii CORNCAT charakteryzują się wyjątkowymi cechami:
  - mega wydajność (idealna zwłaszcza dla posiadaczy kilku kotów),
  - ograniczone wynoszenie poza kuwetę,
  - wyjątkowa skuteczność w pochłanianiu nieprzyjemnych zapachów,
  - zbrylanie ( bryłki bardziej zwarte, łatwiejsze do usuwania),
  - 100% naturalny skład,
  - biodegradowalność,
  - bryłki można usuwać drogą sanitarną.

  Żwirek Green Cat

  Ziarna żwirku GreenCat są wykonane w 100% z surowców roślinnych. Dzięki
  specjalnej obróbce mechanicznej będącej wynikiem długich i intensywnych
  badań uzyskiwany granulat ziaren żwirku GreenCat ma gąbczastą strukturę
  o wyjątkowej chłonności. Wilgoć i zapachy są pochłaniane bardzo szybko
  i skutecznie — są wiązane w łatwo tworzących się bryłkach.

  Zapach uryny jest bardzo skutecznie neutralizowany poprzez zawarte
  w GreenCat molekuły białka pochodzenia roślinnego.

  Ze względu na zastosowanie w 100% składników pochodzenia roślinnego
  oraz nowoczesną technologię przetwarzania, ekologiczny żwirek zbrylający
  GreenCat ma o 2/3 mniejszą masę niż zwykłe żwirki zbrylające dla kotów.
  Dlatego żwirek GreenCat jest znacznie łatwiejszy do przenoszenia.
  Jednocześnie jest on ekologiczny, ponieważ objętość odpadów po
  zastosowaniu żwirku GreenCat jest mniejsza.

  Żwirek GreenCat jest wykonany w 100% z surowców roślinnych, które nadają
  się na kompost i w 100% podlegają biodegradacji. Zużyty żwirek GreenCat
  można usuwać w zwykłej toalecie — tak samo jak papier toaletowy.
  Korzystając ze żwirku dla kotów GreenCat, można zaoszczędzić pieniądze na
  kosztownym usuwaniu odpadów.

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji